Gantofta Innebandyklubb

Glädjen framför allt
Damlag

Jessika förlänger

2018-04-20 09:44
Nästa spelare att förlänga och spela vidare i den rosa tröjan är #22 Jessika Fransson. Redan innan vi visste serietillhörighet 18/19 skrev Jessika på och visade att hon har rosa blod.
I mitten på förra säsongen kom Jessika till oss efter ett längre uppehåll från innebandyn. Hon hade hört talas om att hos oss får tjejer koncentrera sig på innebandyn och inget annat och hittade direkt glädjen till sporten igen. En glädje som hon visade på träningar och match och som genast gav resultat i form av mål och assist. 
Vi är oerhört glada att denna glädjespridare fortsätter att kämpa på planen med oss och ser fram emot en rolig säsong med Jessika.

Nyhetsarkiv

Klubbhuset
Oxdog
Mariapark El
Ekeby Sparbank
Linde Metallteknik
ICA Maxi Råå
Eriks Fönsterputs
Gävle Fjärrfrakt
Magnihill
ICA Möllan
Öresundskraf
Haaland Consulting
FL Plåt
Romares Åkeri
Hjort Conveyor
Ohlsson & Wahlkvist
Helsingborgs Stängsel
Göinge Möbler
Jumo Sweden
Mörarps Rör
Restaurang Smak
Scandic Logistic
Valvet
Gräsroten

HUVUDSPONSORER

KlubbhusetOxdogMariapark ElEkeby Sparbank

Silversponsorer

Linde MetallteknikICA Maxi RååEriks FönsterputsGävle FjärrfraktMagnihillICA MöllanÖresundskrafHaaland Consulting

Bronssponsorer

FL PlåtRomares ÅkeriHjort Conveyor
Ohlsson & WahlkvistHelsingborgs Stängsel
Göinge MöblerJumo Sweden
Mörarps RörRestaurang Smak
Scandic LogisticValvet